تغییر دکوراسیون در آپارتمان های مسکن مهر

تغییر دکوراسیون در آپارتمان های مسکن مهر

 

با تشکر از سرکار خانم تقی پور بابت مقاله خوبشون

 

سلام به دوستان و همراهان خوب سایت بازار گلبهار. بنده ملیحه تقی پور هستم و قصد دارم در این مقاله در رابطه با تزیین آپارتمان های مسکن مهر باهاتون صحبت کنم.

هرگاه نام دکوراسیون منزل را می شنویم ناخودآگاه زیبایی و هماهنگی در ذهنمان تداعی می شود . برای داشتن بهترین دکوراسیون منزل ، نیاز نیست همه چیز را از ابتدا تهیه کنیم و دور هم بچینیم ، می توان با صرف کمترین هزینه ، تنها با داشتن ایده های خلاقانه و صحیح ، به چهره ای جدید از خانه رسید و احساس شیرینی به همه اعضای خانواده هدیه داد. در این  مقاله می خواهم درمورد تزیین چند بخش مهم در آپارتمان های مسکن مهر که می تواند بر روی زیبایی خانه شما تاثیر بسازیی بگذارد صحبت کنم. پس تا انتهای مقاله همراه من باشید.

 

چند نکته در تزیین پذیرایی آپارتمان های مسکن مهر

در هر خانه‌ای قسمتی که چیدمان و دکوراسیون آن اهمیت ویژه ای در بین سایر قسمت های خانه دارد قسمت پذیرایی و نشیمن خانه هاست چون قرار است بیشتر گپ و گفت ‌ها و دورهمی ها و مهمانی ها در این قسمت قرار گیرد و معمولا وسایل گرمایشی و سرمایشی هم در این قسمت از خانه قرار دارد و بیشتر وقت تمام افراد خانواده در قسمت پذیرایی و نشیمن می گذرد . همین قضیه اهمیت این را نشان می دهد که چیدمان دکوراسیون داخلی منزل شما در قسمت پذیرایی و نشیمن می تواند تا چه حد حائز اهمیت باشد. شما می‌توانید حتی با وسیله های خیلی ساده و ارزان قیمت و با رعایت اصول و قوانین، چیدمان دکوراسیون داخلی را رعایت کرده و یک نتیجه بسیار چشم نواز و مطلوب را به دست آورد.

 خرید درست وسایل با آگاهی کافی و همچنین انتخاب یک سبک مناسب، با توجه به فضای خانه و چینش صحیح وسایل در سر جای خود، می‌تواند چیدمان دکوراسیون داخلی خانه را به بهترین شکل ممکن تبدیل کند و برای اینکه دکوراسیون داخلی پذیرایی شما چشم گیر و موثر باشد می‌توانید در کنار مبلمان، میز جلو مبلی و میز تلویزیون و غیره از گلدان ها و وسایل تزئینی و دکوراتیو نیز استفاده کنید.

همچنین تابلوهای عکس هنری یا مجسمه ها و گلدان ها می توانند این فضا را جذاب‌تر کنند. توجه داشته باشید که وسایل دکوراتیو و تزئینی هم باید مطابق با سبک خانه شما خریداری شوند و وسایل تزیینی که در چیدمان دکوراسیون مدرن به کار می روند با وسایل تزئینی دکوراسیون کلاسیک و سلطنتی و همچنین اشرافی شباهتی ندارند و باید به این نکته در طراحی و تزئین دقت کنید.

 در صورتی که شما سبک مدرن را برای خانه خود انتخاب کرده باشید و از مبل های راحتی برای دکوراسیون اتاق نشیمن استفاده کرده باشید می توانید یک محیط خیلی مناسبی برای استراحت و رهایی از تنش های روزمره خود داشته باشید و اگر سبک کلاسیک یا سلطنتی را انتخاب کرده اید، خانه ی شما همیشه آماده ی برگزاری هر نوع مهمانی خواهد بود.

 در نظر داشته باشید که در کنار این موارد بهتر است که فضای نشیمن شما نور کافی و مناسبی داشته باشد و نوع چیدمان مبل های شما طوری باشد که نه فاصله آن ها به قدری زیاد باشد که افراد برای ارتباط با هم دچار مشکل شوند و نه فاصله آنقدر کم باشد که فضا شلوغ و به هم ریخته دیده شود.

 

  اهمیت نورپردازی در دکوراسیون نشیمن و پذیرایی

 همانطور که گفته شد علاوه بر اینکه خرید وسایل مناسب برای یک دکوراسیون زیبا اهمیت خیلی زیادی دارد داشتن نور مناسب و نورپردازی های اصولی در یک فضا می تواند این زیبایی را بیشتر به چشم مخاطبان آن بیاورد و اگر فضای خانه شما نورپردازی خوبی داشته باشد و بتوانید از پنجره هایی که اندازه های مختلفی دارند و یا از سقف های مختلف استفاده کنید تا نور پردازی های طبیعی هم داشته باشید این نور پردازی ها در دکوراسیون داخلی شما تاثیر مثبت زیادی خواهد داشت.

نحوه قرار گیری مبل ها در دکوراسیون نشیمن اهمیت زیادی دارد و همچنین مهم است که شما از چه رنگ هایی در فضای اتاق نشیمن خود استفاده می کنید و مبل هایی که خریداری کرده اید و همچنین فرش ها و پرده ها به چه رنگی خریداری شده اند زیرا برقراری هارمونی در رنگ ها خانه را زیباتر می کند.

 در کنار این وسیله های اصلی که دکوراسیون اتاق نشیمن شما را رقم می زنند وسایل‌تزیینی هم در فضا وجود دارد که تهیه صحیح آنها می‌تواند این زیبایی را چند برابر کند و همچنین شما می توانید در قسمت سالن پذیرایی از پرده هایی استفاده کنید، که زیبایی اتاق نشیمن شما را چند برابر می کنند یا نواقص آن را می پوشانند.

 

 اهمیت چیدن مبل ها در دکوراسیون نشیمن

 امروزه در بیشتر خانه ها حتی خانه های خیلی کوچک و آپارتمانی انواع و اقسام مبل ها در سبک های مختلف و در رنگ های مختلف مشاهده می شود که این نشان دهنده تمایل افراد به استفاده از این وسیله ها است و نحوه چیدن این مبل ها می تواند تاثیر زیادی در جلوه ظاهری دکوراسیون منزل شما داشته باشد.

 ممکن است تا به حال به این مورد برخورده باشید، که بعضی از افراد با وجود هزینه ها و وقتی که برای خرید وسیله های خانه مثل مبل ها و غیره می گذارند، اما چون آگاهی کافی در مورد اصول و قواعد چیدمان ندارند در نهایت نمی‌توانند دکوراسیونی که مد نظر آنها بوده را داشته باشند و نتیجه کار آنقدر که باید خوب از آب در نمی آید.

 برای چیدن مبل ها در نظر داشته باشید که بهتر است مبل ها در مرکزیت یک محیط و دور هم باشند زیرا اگر شما مبل ها را به صورت قطاری در کنار دیوار بچینید فضای خانه شما مانند سینما یا ایستگاه قطار می شود و فضایی که در پیش روی شما قرار می گیرد گیرایی لازم را نخواهد داشت.  

خرید وسایل مورد نیاز دکوراسیون برای خانه

 

 برای خرید وسایل مورد نیاز دکوراسیون خود حتما به اندازه و ابعاد فضایی که در اختیار دارید توجه کنید و متناسب با فضایی که در اختیار دارید وسایل را خریداری کنید. خریدن وسایلی که خیلی کوچکتر یا بزرگتر از فضای در دسترس شما باشد باعث می‌شود که شما هم برای چیدمان آنها دچار مشکل شوید، هم در نهایت نتیجه مطلوبی که می خواهید به دست نیاورید.

 از دیگر مواردی که باید برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل، پذیرایی و نشیمن در نظر بگیرید این است که، از فرش ها و پرده هایی که با هم تناسب دارند، با سبک انتخابی شما برای دکوراسیون خانه مطابقت داشته باشند استفاده کنید. زیرا تعادل و توازن در محیط باعث زیبایی می شود و اگر شما این تعادل و توازن را با انتخاب وسیله های نامناسب به هم بزنید نمی توانید دکوراسیون جذابی در خانه خود داشته باشید.

 

چند ایده برای تزیین تراس های مسکن مهر در گلبهار

بالکن های کوچک در حال حاضر در منازل مسکن مهر یا به حال خود رها شده اند یا تبدیل به محلی برای نگهداری وسایل بلاتکلیف منزل هستند. با کمی ایده پردازی درست می توانید از اندک فضای تراس خود، محلی زیبا و دوست داشتنی بسازید، تزیین تراس و بالکن با روش های خلاقانه در این مورد هم کاربرد دارد. تغییر در دکوراسیون بالکن آپارتمان شما، می تواند یک تغییر کوچک ولی اساسی در متفاوت نشان دادن آپارتمان گردد.

 

چند نکته و راهکار برای کسانی که به دنبال زیباسازی فضای تراس و بالکن خود هستند: 

  • استفاده از گلدان و آویزهای نرده ای

برای اینکه تزیین بالکن شما زیباتر و خاص تر به نظر بیاید بهتر است، گلدان ها در ابعاد مختلف با رنگ های متنوع در کنار هم قرار دهید یا دور تا دور بالکن را ازگلدان های آویز با طناب های کنفی پر کنید. اگر فضای بالکن شما بزرگ تر است، از آبنما برای تزیین آن استفاده کنید. گیاهان رونده مثل پیچک، فضای تراس را ایده آل و زیبا می کند، با استفاده از یک حصار چوبی یا فلزی در کنار دیواره تراس شرایط را برای رشد و پوشاندن کل نرده تراس از این گیاهان فراهم آورید.کاربرد عناصر طبیعی در دکوراسیون بالکن مثل گیاهان رونده و گلدان های متصل به دیوار و همین طور دیوارکوب های سنتی و مدرن می تواند نقش زیادی در تزیین تراس و بالکن با روش های خلاقانه داشته باشد.

 

  • تزیین بالکن خانه با لوازم دست دوم

هرگز بخاطر فضای کم تراس یا نداشتن لوازم لازم برای تزیین بالکن منزلتان از داشتن یک فضای زیبا دست نکشید، همین حالا دست به کار شوید، صندلی های قدیمی و غیر قابل استفاده در منزل را تعمیر و با یک روکش جدید یک نیم ست نو برای تراس منزلتان فراهم کنید ، برای داشتن یک فضای دوست داشتنی نیازی به داشتن بالکن بزرگ و لوازم گران قیمت نیست. می‌توانید بالکن را چراغانی کنید. چند چهارپایه چوبی، پتوی نرم، زیر انداز های طرح دار زیبا، چند شمع و تعدادی گلدان کوچک و بزرگ می تواند فضای تراس شما را عالی و زیبا کند. 

  • استفاده از عناصر داخلی و فضای بیرون

از فضای بیرون و طراحی داخلی منزل برای دکوراسیون بالکن استفاده کنید رنگ های شاد متناسب با طبیعت یا استفاده از رنگ های فضای داخلی منزل می تواند یک هماهنگی و زیبایی در تزیین بالکن و دکوراسیون بالکن، ایجاد کند. دغدغه کوچک یا بزرگ دیده شدن فضا را نداشته باشید، قرار است از این تراس فقط انرژی مثبت دریافت کنید. پس طرح های گوناگون و رنگ های گرم را به بالکن بیاورید. تراس را به مکانی برای لذت بردن از نور خورشید و صرف یک لیوان چای اختصاص دهید. کتابخانه ای کوچک در تراس بگذارید و فضای تراس را برای گذراندن چندین ساعت در این مکان آماده کنید.

  • تزیین بالکن و تراس متصل به اتاق

اتصال تراس به اتاق این امکان را برای شما ایجاد می کند که باکنار زدن پرده اتاق یک فضای زیبا و دوست داشتنی را داشته باشید با دوستان خود زمانی را در این مکان سپری کنید و حالت یکنواختی را از فضای اتاق شما دور می کند، می توانید علاوه بر این تختخواب خود را به گونه ای قرار دهید که تراس نقش منظره ای دلنشین را برای شما داشته باشید، در این حالت می توانید با کاشتن بذر سبزی در تراس و استفاده از گلدان های بزرگ اجازه دهید، بازی نور خورشید و رنگ ها هر صبح مهمان اتاق شما باشد و سر زندگی و آرامش را به شما منتقل کند.

 

تزیین راه پله در آپارتمان های مسکن مهر

راه پله یکی از مکانهایی است که بیشترین محل عبور و مرور را دارد بنابراین می توانید برای آن محل‌ها ایده های خلاقانه خود را به کار برید و با وسایل ساده و حتی گلدان آنجا را به شکلی زیبا دیزاین کنید. شما برای تزیینات راه پله حتما نیاز نیست که از وسایل گران قیمت استفاده کنید. در این مطلب تصاویری هست که می توانید از آن ایده گرفته و پلکان و راه پله منزل خود را با حداقل امکانات دیزاین کنید.

 

گاهی یک وسیله‌ی ساده باعث می‌شود که زیبایی راه پله و پلکان های مسکن‌مهر دو چندان شود. شما می‌توانید از وسایلی مانند کاغذ کادوهای رنگی، مقوا های رنگی و یا اشیایی مثل سنگ و توپ های اکلیلی و... راه پله و پلکان ساختمانتان را تزیین کنید.

در این مقاله سعی کردم در مورد دکوراسیون چند مکان مهم در آپارتمان های مسکن مهر باهاتون صحبت کنم. انشالله در مقالات بعدی در رابطه با دکوراسیون آشپزخانه، اتاق خواب و سایر قسمت ها بیشتر باهاتون صحبت می کنم. 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

 

نظرات کاربران

نظر بدهید